Domácí

Prokletý přechod v České Lípě. Auto tam letos srazilo už třetího chodce

Obyvatelé České Lípy nazývají přechod pro chodce v centru města prokletým. Přesto, že je na přehledném místě, vážné dopravní nehody jsou tam časté. Předloni tam auto srazilo mladého muže. Letos v lednu devítiletého chlapce, v únoru 15letého a nyní 22letou ženu.

Je ranní šero. Do toho prší. Viditelnost není ideální. Na osvětlený přechod vchází tříčlenná skupinka lidí. Řidička tmavého vozu jakoby je ani neviděla. Bez viditelného brzdění sráží 22letou ženu, která po střetu končí v českolipské nemocnici.

To je aktuální případ na přechodu v České Lípě, není ale zdaleka jediný. V únoru tam 15letému chlapci dal řidič přednost. Jenže druhý šofér to neregistroval a hoch skončil na jeho předním skle. "Chlapec při tomto střetu utrpěl těžké poranění na noze," uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Související obsah

V lednu zde nastala stejná situace - auto srazilo devítiletého Kevina. Šofér na okamžik i zastavil, ale ne proto, aby se zeptal, jak na tom chlapec je. "Nadával do černý huby, že jsme černý mamby," svěřil se hoch.

"V roce 2021 má křižovatka projít rekonstrukcí a díky tomu bude bezpečnější. Do té doby je nutné, aby se všichni účastníci silničního provozu pohybovali v tomto místě s maximální opatrností a vzájemnou ohleduplností," varuje Baláková.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Škoda odstavuje na dva týdny výrobu

Automobilka Škoda Auto od pondělí zastavila výrobu ve všech třech svých českých závodech. Odstavení výroby bude trvat následující dva týdny. Výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při odstávce tam chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Píše se na Deník.cz