Domácí

V Praze vyroste záložní nemocnice. Hotová má být ke konci října

Polní nemocnice, která od soboty začne vyrůstat na výstavišti v pražských Letňanech, má být podle ministra Romana Prymuly (za ANO) záložní. Armáda už se chystá k převozu speciálních kontejnerů s vybavením ze skladu v Hradci Králové. První mají do Prahy dorazit v pondělí.

Vybavení jednotky intenzivní péče, laboratoře nebo rentgen. To jsou plně vybavené moduly, které armáda použije v nemocnici na letňanském výstavišti. Připraveny jsou ve vojenském skladu v Hradci Králové.

Podle informací od armády jsou moduly v kontejnerech v podstatě kompletně vybavené a prakticky ihned po umístění je možné je plně zapojit do provozu. Moduly je možné sestavit dohromady. Už v pátek je začali armádní technici připravovat pro převoz.

Související obsah

"V sobotu a neděli proběhne nakládání materiálu, v pondělí se přesune hlavní kontingent do Prahy," přiblížila mluvčí generálního štábu Armády ČR Magdalena Dvořáková. Na výstavbu nemocnice chce armáda vyčlenit 60 vojáků.

Dalších 200 armáda povolá až v případě aktivace nemocnice. Ta má mít kapacitu 500 lůžek a zatím bude fungovat pouze jako záloha. V pátek odpoledne její výstavbu schválila vláda.

Související obsah

"Nepočítáme, že bude hned zapojena do systému, ale bude rezervní, bude navázána na Nemocnici Na Bulovce, například doprovodný catering, praní prádla," řekl ministr zdravotnictví Roman Prymula.

Provizorní nemocnice vyroste ve dvou halách výstaviště v Letňanech, každá je velká zhruba jako fotbalové hřiště. Armáda prý stihne vše postavit do příští neděle.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz