Krimi

Na zastávce se oháněl pistolí. Chtěl jsem se cítit jako policista, tvrdil pak

Na zastávce se oháněl pistolí. Chtěl jsem se cítit jako policista, tvrdil pak
Zdroj: Profimedia

O pořádný rozruch se v sobotu navečer postaral na zastávce tramvaje v Ostravě mladík, který se tam měl ohánět pistolí. Vyděšení svědci volali strážníky, kteří "kovboje" rychle dopadli. Záhy zjistili, že je ozbrojený atrapou, která je ovšem na první pohled nerozeznatelná od skutečné zbraně.

"Včera krátce po 19. hodině oznámila žena na linku 156, že na zastávce tramvaje Nová Karolina se pohybuje muž, který má u sebe zbraň. Uvedla, že s touto zbraní viditelně manipuluje a rovněž uvedla přesný popis muže," informoval v neděli po poledni mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů.

Na zastávku tak okamžitě vyrazily nejbližší hlídky. Strážníci záhy poblíž zahlédli mladíka, který odpovídal popisu. Při následné prohlídce u něj objevili plastovou atrapu zbraně, která byla k nerozeznání od skutečné pistole.

"25letý muž strážníkům sdělil, že plastovou pistoli si koupil v obchodě, protože si chtěl připadat jako policista. Dále přiznal, že na zastávce tramvaje skutečně manipuloval s touto zbraní a mířil do prostoru, protože se cítil být ohrožen," popsal okolnosti incidentu Machů.

Protože byl muž rozrušený a působil zmateně, strážníci nakonec ještě volali záchranku. Přivolaný lékař rozhodl o převozu mladíka do nemocnice.

"Atrapa zbraně byla strážníky zajištěna a bude předána spolu se spisovým materiálem správnímu orgánu k dalšímu rozhodnutí," uzavřel mluvčí strážníků.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz