APLIKACE TN.CZ
Zahraničí

Děti zneužili k vulgárním protestům, policie hledá jejich rodiče!

Sobotní vyhrocené protesty v Bratislavě budou mít ještě dohru. Policisté aktuálně vyhodnocují kamerové záznamy a už nyní je jasné, že několik lidí během protestů porušilo zákon nebo nařízení hlavního hygienika. Zarážející jsou také videa vulgárně nadávajících dětí. I po jejich rodičích už policisté pátrají.

Bratislava se v sobotu změnila na bojiště. Protestující nejprve vykřikovali vulgarismy, pak začali házet světlice a dělobuchy, a nakonec zaútočili taky na úřad vlády. "Je opravdu ubohé, že v době, kdy u nás narůstá počet nakažených koronavirem, je vyhlášený nouzový stav a zákaz shromažďování, se najdou lidé, kteří nic z toho nerespektují," uvedl slovenský ministr vnitra Roman Mikulec na Facebooku.

Vlnu pobouření vyvolaly i záběry malých dětí, kterým dávali dospělí k ústům megafon a říkali jim, co mají vykřikovat. Na demonstraci proti vládním opatřením se tak ozývaly výkřiky: "Matovič je ko..t", a to z úst malých dětí.

Související obsah

Aktuálně tak policisté neřeší jen čtyři výtržníky, které zadrželi přímo na místě protestů, ale také pátrají po dětech z videí a jejich rodičích. "V souvislosti se shlukem ultrapravicových radikálů pátráme po identitě osob na screenshotech z videa. Dva muži s megafonem a tři děti. Případně, pokud víte, tak nám pomohou i jména rodičů," uvedla policie na sociální síti.

Rodičům hrozí trestní stíhání. Jsou totiž podezřelí z ohrožování mravní výchovy dítěte. Policisté zároveň uvedli, že analyzují i další videa, která kolují na internetu.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz