Domácí

Zkrácená doba na úřadech začala, lidé čekají v obřích frontách!

Před úřady práce se v pondělí tvořily dlouhé fronty. Ke konci září bylo bez zaměstnání o 75 tisíc lidí více, než loni touhle dobou. Na úřadech je navíc kvůli opatřením proti šíření koronaviru zkrácená otevírací doba.

Na brněnský Úřad práce se dá v době koronaviru bez objednání přijít pouze v pondělí a ve středu mezi osmou a třináctou hodinou. Fronta se tu začala tvořit už hodinu před otevřením.


"Ze začátku se dodržovaly rozestupy, ale jak přibývalo lidí, tak se samozřejmě cpali víc k sobě a to už bylo pak nepříjemné,“ řekla jedna z dotázaných, která čekala ve frontě.


Kromě žadatelů o nejrůznější příspěvky a dávky přibylo v Česku nezaměstnaných. Během září se na úřad práce nově přihlásilo téměř 51 tisíc lidí. To je zhruba o 16 tisíc více, než v srpnu.


"Jsem samoživitelka dvou dětí, pracovala jsem brigádně jako servírka, bohužel teď jsem doma, takže se snažím vyřídit, co jde, a nějak to přežít,“ dodala další z dotázaných.


Nejvíc lidí, kteří na úřad práce přicházejí, je z oblasti služeb – hlavně veřejného stravování, z maloobchodu, velkoobchodu, hotelnictví a dopravy. Stát frontu ale mnohdy není nutné. Během nouzového stavu mohou lidé žádat o příspěvek na bydlení, rodičovský příspěvek nebo třeba mimořádnou okamžitou pomoc elektronicky na stránkách úřadu.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Změna v registraci. Na posilující dávku se už mohou hlásit všichni

Všichni zájemci o posilující dávku vakcíny proti covidu-19 si od pondělí nově mohou udělat předregistraci. Samotná registrace je pak uvolněna v den nároku na další dávku. Jakmile se kapacita vybraného očkovacího místa uvolní, zájemci přijde PIN 2 k rezervaci konkrétního termínu. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví na twitteru Chytré karantény.

Píše se na Deník.cz