Zahraničí

Kim Čong-un měl nehodu, se svým teréňákem skončil v rýžovém poli

Kim Čong-un měl nehodu, se svým teréňákem skončil v rýžovém poli
Zdroj: Profimedia

Luxusní terénní auto s Kim Čong-unem mělo nehodu. Během návštěvy vesnice poničené záplavami nad ním řidič ztratil kontrolu, projel přes několik příkopů a skončil až v rýžovém poli. Severokorejskému diktátorovi se nic nestalo, vyprostili ho tamější zemědělci.

Nehoda vozu s Kim Čong-unem se stala už v srpnu v jedné z vesnic zasažených ničivými povodněmi, severokorejský list Rodong Sinmun o něm ale informoval až teď. Vydává ho vládnoucí Korejská strana práce.

 

Na článek ve stranickém deníku upozornil portál upi.com. "Terénní auto se kvůli silným dešťům potácelo z jedné škarpy do druhé a nakonec skončilo až v rýžovém poli na konci silnice," stojí v něm. Sevokorejští novináři, kteří podléhají tvrdé cenzuře, ovšem nezmínili, proč o události informují s téměř tříměsíčním zpožděním.

Šokovanému diktátorovi měli z havarovaného auta pomoct farmáři a vojáci. Kima podle listu jejich okamžitá reakce dojala. "Namísto toho, abych vám sem přijel pomoct, jsem to já, kdo bude vaším dlužníkem," měl říct svým zachráncům.

Související obsah

Deník rovněž podotkl, že diktátorova nehoda se bude předávat z generace na generaci jako velká legenda.

Před dvěma týdny KLDR slavila 75. výročí založení Korejské strany práce. Kim Čong-un na obří vojenské přehlídce nezaujal pouze představením nových zbraní, ale i následným projevem. Během něj se rozbrečel a prohlásil, že "selhal" při plnění očekávání svého lidu.

Záplavy, kvůli kterým havarovalo Kimovo auto, jsou v nejtužší totalitě světa hlavním tématem už několik měsíců. Zahraniční pozorovatelé se domnívají, že znehodnocená úroda by mohla vést k dalšímu hladomoru (podrobnosti čtěte zde). Ve druhé polovině 90. let mohlo v důsledku nedostatku jídla zemřít až tři a půl milionu Seveokorejců.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz