Domácí

Opatření znovu zasáhla pivovary. Pivo asi budeme muset vylít, bojí se svaz

Malé i velké pivovary v Česku řeší, co s vyrobeným pivem, které kvůli zavřeným restauracím nemají komu prodat. Podle pivovarnického svazu dokonce hrozí, že pokud vláda opatření neuvolní na začátku listopadu, budou muset začít zásoby piva vylévat.

Výroba piva je stále v plném provozu. Sklady jsou plné a odbyt kvůli zavřeným restauracím prakticky žádný. Pivovary tak znovu řeší, co s už navařeným pivem. To s nejkratší dobou trvanlivosti se snaží prodat.

Do restaurací jde až 40 procent z celkové produkce pivovarů. Těm se jen během dvou uplynulých týdnů ve skladech nahromadilo na 300 tisíc hektolitrů navařeného piva.

Související obsah

"Pivovary se v současné době vypořádávají s výrazným poklesem odbytu. V případě, že se restaurace a hospody na začátku listopadu neotevřou, budeme opět muset přistoupit k likvidaci piva,“ řekla ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven Martina Ferencová.

Některé pivovary už navíc řeší, jestli vracet peníze za sudy, které vyexpedovaly do zavřených restaurací. Obrovské problémy řeší i minipivovary. Třeba jihlavský má už teď navařeno 35 tisíc litrů piva navíc, na které nemá odbyt.

Související obsah

"Situace je mnohem složitější než jaře. Přišli jsme o 80 procent tržeb,“ uvedl majitel pivovaru MADCAT Jakub Tomanec.

Během první vlny koronavirové epidemie se muselo v České republice zlikvidovat až 1,5 milionu hektolitrů piva.

A jak to bude s tradiční svatomartinskou husou a vínem? Podívejte se na reportáž: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz