Koronavirus

Riziko úmrtí na koronavirus je pětkrát vyšší než u chřipky, vyplývá ze studie

Riziko úmrtí na koronavirus je pětkrát vyšší než u chřipky, vyplývá ze studie
Zdroj: Thinkstockphotos

Riziko úmrtí na koronavirus je v porovnání s chřipkou až pětkrát vyšší. Vyplývá to z nejnovější studie amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Ta vychází ze zdravotních záznamů více než devíti tisíc pacientů.

"Lidé nakažení koronavirem čelí v porovnání s infikovanými chřipkou pětinásobně vyššímu riziku úmrtí v nemocnici. Navíc v případě vážného průběhu onemocnění stráví na jednotce intenzivní péče v průměru dvakrát delší dobu,“ uvádí vědci ve studii.


U pacientů s Covidem-19 navíc může onemocnění doprovázet řada komplikací respiračního, kardiovaskulárního, hematologického nebo neurologického charakteru. Studie dokládá, že zatímco u pacientů s těžkým průběhem koronaviru zaznamenali lékaři 21% úmrtnost, u nemocných s chřipkou šlo o 3,8 %.

Související obsah


Odborníci z Centra pro kontrolu a prevenci nemocí zároveň zjistili, že lidé s koronavirem jsou vystavení menšímu riziku na zhoršení astmatu, akutního infarktu myokardu nebo jiného srdečního selhání než pacienti s chřipkou.


Studie vychází ze zkoumání zdravotních záznamů 3 948 pacientů hospitalizovaných s Covidem-19 a 5 453 lidí s chřipkou. Průměrný věk první skupiny činil v průměru 70 let, pacienti z druhé skupiny měli průměrně 69 let.

Počet nakažených ve Španělsku překonal hranici jednoho milionu. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz