Domácí

Mladíka ve vlaku přepadl muž. Policie hledá svědky události

Mladíka ve vlaku přepadl muž. Policie hledá svědky události
Zdroj: AKTU.cz

Kriminalisté z Moravskoslezského kraje hledají svědky loupežného přepadení ve vlaku. Mladík z Prostějovska při něm přišel o několik tisíc korun. Muž, který ho přepadl, se podobného činu zřejmě dopustil i v minulosti. Není vyloučeno, že byl v doprovodu dítěte.

K přepadení mladého muže došlo v pondělí 5. října ve vlaku, který mířil z Prahy do Krakova. "V úseku mezi stanicemi Jistebník a Ostrava – Svinov vešel do kupé neznámý muž a pod pohrůžkou fyzického násilí požadoval peníze. Poškozený mu z obavy vydal několik tisíc korun," uvedla Soňa Štětínská z městského ředitelství policie v Ostravě. Muž následně vystoupil ve stanici v Ostravě.


Policistům se po několika dnech podařilo 34letého muže ze Vsetínska dopadnout. Hrozí mu trest odnětí svobody od dvou do deseti let. Muž, který byl už v minulosti odsouzen či potrestán pro násilnou i majetkovou trestnou činnost, je ve vazbě.

Související obsah


Policisté nyní hledají svědky události. "Kriminalisté se obrací na cestující vlakem z Prahy do Krakowa v pondělí 5. října 2020 se zastávkou v 13:40 hodin v železniční stanici Ostrava – Svinov, kteří zaznamenali pohyb a jednání muže ve věku 34 let nebo byli jeho jednáním přímo poškozeni," uvedla Štětínská.


Podle policie se muž možná dopustil jiného činu o pár dní dříve. "Není vyloučeno, že muž, někdy snad i v doprovodu dítěte, kontaktoval s určitým požadavkem v době již od cca 20. září 2020 osoby čekající na spoj v železniční stanici Ostrava – Svinov. I toto svědectví kriminalisté uvítají," vyzývá policie veřejnost.


Informace lze policistům sdělit na telefonní lince 974 727 701 nebo na bezplatnou linku Policie ČR 158. Děkujeme.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz