Volby USA 2020

Volby v USA vrcholí. Barack Obama se pustil do prezidenta Trumpa

Do závěrečného boje o Bílý dům zbývá už jen dvanáct dní a kampaně prezidentských kandidátů vrcholí. Den před klíčovou televizní debatou vyrazil současný prezident Donald Trump přesvědčovat voliče do Severní Karolíny. Demokrata Joea Bidena pak ve Filadelfii podpořil Barack Obama.

Ostré jako břitva. Dlouho očekávané volby pomalu startují a oba prezidentští kandidáti se ještě na poslední chvíli snaží získat nerozhodné voliče. Demokrat Joe Biden si na pomoc pozval bývalého prezidenta Baracka Obamu.

"Tohle je osmý měsíc pandemie a počet nakažených opět stoupá. Donald Trump nás všechny neochrání. On nedokáže podniknout ani základní kroky, aby ochránil sám sebe,“ řekl bývalý prezident USA Barack Obama.

Související obsah

Obama se do Trumpa opřel i kvůli konspiračním teoriím, které stávající šéf Bílého domu podle něj šířil na svém twitterovém účtu. Třeba o tom, že americké námořnictvo nezabilo Usámu Bin Ládina.

"V naší vlastní rodině bychom tohle netolerovali, až někde možná na bláznivého strýce. Ano, přesně tohle je on,“ dodal Obama.

Související obsah

Několik tvrdých políčků od Donalda Trumpa schytali i demokraté. "Pokud chcete, aby vaše děti vyrůstaly ve svobodné zemi, kde budou moct mluvit otevřeně, praktikovat své náboženství a žít v souladu s hodnotami, které vyznávají, musíte porazit ospalého Joea Bidena a radikální levici,“ pustil se do svého soupeře Donald Trump.

Trump si neodpustil nelichotivé komentáře na adresu svých odpůrců. Tváří v tvář se oba prezidentští kandidáti setkají v televizní debatě už dnes.

jh, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz