Domácí

Facebook spouští v ČR seznamku. Pomůže hledat smysluplné vztahy

Facebook spouští v ČR seznamku. Pomůže hledat smysluplné vztahy
Zdroj: Getty Images

Společnost Facebook přišla s novou funkcí, kterou nyní spouští také v evropských zemích, mezi nimiž je i Česká republika. Sociální síť se službou Facebook Dating tak lidé budou moci využívat k hledání vysněného protějšku.

"Spouštíme Facebook Dating v evropských zemích, abychom mohli více lidem najít smysluplný vztah prostřednictvím věcí, které mají společné, jako jsou například zájmy, události nebo skupiny,“ uvedla na webu ve středu produktová manažerka Kate Orsethová.


Provoz seznamovací služby zahájila společnost Facebook ve Spojených státech v září loňského roku. O pár měsíců později ji chtěla firma zavést také do Evropy, to se však nelíbilo Komisi pro ochranu dat (DPC). Ta si stěžovala, že společnost o svém záměru informovala jen pár dnů dopředu, a navíc komise neobdržela žádnou dokumentaci.

Související obsah


Všechny výtky, které komise měla, se však vyřešily. Proto nic nebránilo spuštění této služby v Evropě. Dosud Facebook Dating využilo ve 20 zemích po celém světě přibližně 1,5 miliardy lidí.


Firma navíc klade velký důraz na bezpečnost soukromí. "Zavázali jsme se, že z Facebooku uděláme místo pro randění, kde se lidé budou cítit při hledání a navazování vztahu dobře,“ dodala Orsethová.


Ve chvíli, kdy se přihlásíte na Facebook Dating, vám Facebook začne nabízet další ke službě připojené uživatele, které bude vybírat podle vašich zveřejněných preferencí. Pokud o někoho budete mít zájem, dáte mu jednoduše "lajk", nebo ho rovnou kontaktujete. V případě nezájmu prostě nic neuděláte.


Je důležité vědět, že Facebook vám umožní spojit se zejména s lidmi, kteří nejsou ve vašich přátelích, nebo v jeho okruhu. K tomu dojde pouze poté, kdy využijete funkci Secret Crush a dotyčného si přidáte na seznam.

Společnosti z Facebooku stahují své reklamy. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz