Zahraničí

Studenti ukázali, kdo je učitel. Vrah jim dal za odměnu stovky euro

Studenti ukázali, kdo je učitel. Vrah jim dal za odměnu stovky euro
Zdroj: Profimedia

Francouzská prokuratura obvinila z terorismu dvojici studentů, kteří si nechali zaplatit za to, že vrahovi ukázali, kdo je jejich učitel. Ten byl minulý týden zavražděn na francouzském předměstí. Smrt učitele Francií otřásla, vláda v reakcí na ni zpřísnila boj s radikálním islamismem.

Francouzské úřady obvinili dvojici mladíků v souvislosti s brutální vraždou učitele. Ten měl na hodině ukázat studentům karikaturu proroka Mohameda. Chlapci si měli vzít stovky euro za to, že vrahovi ukázali, kdo je jejich pedagog.

K brutální vraždě učitele Samuela Patyho došlo minulý pátek ve městě Conflas-Sainte-Honorine v metropolitní části Paříže. Učitele zavraždil 18letý islamista čečenského původu Abdoullakh Anzor přímo před školou. Vrah své oběti dlouhým nožem odřízl hlavu od těla. Policie útočníka poté zastřelila.

Související obsah

Devět ze 16 předběžně zadržených osob bylo krátce po vraždě propuštěno. Prokuratura nakonec vznesla obvinění vůči sedmi lidem, včetně dvou mladíků. Zavražděný Samuel Paty dostane posmrtně nejvyšší státní francouzské vyznamenání, tedy Řád čestné legie.


Lidé se chodí loučit se zesnulým francouzským učitelem před školu. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz