APLIKACE TN.CZ
Krimi

Policisté dopadli "kadeřnického fantoma", vykradl 17 salónů

Kadeřnické salóny napříč Ostravou v posledních týdnech obcházel strach z neznámého zloděje. Kadeřnický fantom je vykrádal opakovaně, teď ale spadla klec.

Policistům se fantoma kadeřnických salónů podařilo dopadnout po jeho 17. krádeži. Jde o jednapadesátiletého muže. "Většinou se vloupal přes vstupní dveře, které násilně poškodil. V několika případech se do vnitřních prostor dostal také přes okno. Jeho jednání a způsob provedení se téměř vždy opakoval. Jakmile byl uvnitř, provozovnu měl prohledat a odnést si měl pouze peníze. V jednom případě měl rozbít pokladničku keramického prasátka a našetřené peníze z toho odcizit," řekla policejní mluvčí Eva Michalíková.

I když bylo v prasátku jen pár drobných. Dohromady zloděj způsobil škodu za skoro půl milionu korun. Pro policisty je muž známá firma, kvůli krádežím z měsíce září byl vyšetřován na svobodě. Jeho sliby o nápravě však netrvaly dlouho.

Související obsah

"V trestné činnosti měl nadále pokračovat a kadeřnickým salonům nedokázal odolat. V polovině října 2020 komisař zahájil trestí stíhání a obvinil muže ze spáchání zločinu krádež a poškození cizí věci z dalších 10 činů. V současné době je vedeno stíhání vazebně.," doplnila Michalíková.

Trestní minulost muže je velmi bohatá. V trestním rejstříku má už bezmála 20 pravomocných odsouzení. Vzhledem k tomu, že měl páchat trestnou činnosti i v době nouzového stavu mu nyní hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.
 

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz