Domácí

Do práce a domů? Na trzích na náplavce v Praze se mačkají davy lidí

V České republice platí od čtvrtka lockdown. Lidé by měli chodit pouze do práce, do školy a nakoupit, tak aby se vyhnuli kontaktu s ostatními. Pražané si z opatření ale očividně nic nedělají, jelikož v sobotu dopoledne byla na trzích, které se konají na pražské náplavce, hlava na hlavě.

Davy lidí a nedodržování rozestupů. To jsou záběry ze sobotního dopoledne z pražské náplavky. Na místě se opět konaly tradiční víkendové trhy. Krizový štáb hlavního města Prahy přitom trhovce upozornil, že musí dodržovat nařízení, která určila vláda.

"Krizový štáb hl. m. Prahy žádá pořadatele velkých akcí ve veřejném prostoru, aby upustili od pořádání jakékoli akce, která by mohla přispět k dalšímu šíření nemoci COVID-19. Zároveň upozorňuje pořadatele trhů na území Prahy, aby striktně dodržovali nařízení vlády ČR, jinak se vystavují hrozbě správního řízení a uložení sankce,“ stojí v prohlášení.

Související obsah

Přestože jsou trhy povolené, platí na nich tedy přísná hygienická pravidla. O rozestupech na tak malém prostoru každopádně nemůže být řeč. Nová opatření navíc nakazují, že se lidé mohou venku shlukovat maximálně v počtu dvou osob. Za porušení opatření jim přitom na místě hrozí pokuta až 10 tisíc korun.

"I po nových opatřeních proti šíření koronaviru farmářské trhy budou normálně v provozu, jak jste zvyklí. Ovšem, za dodržování všech bezpečnostních opatření. Jsme plnohodnotnou součástí zásobování obyvatel potravinami," informují farmářské trhy.

Související obsah

Nejedná se přitom o nic neobvyklého. Minulý víkend to na trzích vypadalo obdobně. Dopoledne tam byla hlava na hlavě, rozestupy žádné a ne všichni se obtěžovali si nasadit roušku.

Jak to po zavedení tvrdých opatření v Česku vypadá, se dozvíte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz