Domácí

Armáda dokončila stavbu polní nemocnice v pražských Letňanech

Vojáci v neděli před polednem dokončili výstavbu polní nemocnice v Letňanech. Ta bude fungovat jako záložní zařízení s 500 lůžky pro nakažené pacienty s koronavirem. V Česku totiž hrozí, že kvůli zhoršující se epidemické situaci už nebude stačit kapacita nemocnic.

"Dokončili jsme práce na záložní nemocnici v Letňanech. Ani při vysokém nasazení ale nezapomínáme na 3R (ruce, roušky, rozestupy),“ ohlásila Armáda České republiky na svém twitteru.


Polní nemocnice na výstavišti v pražských Letňanech má mít kapacitu 500 lůžek, z nichž bude deset podle plánu fungovat jako jednotka intenzivní péče. Využívána má být především pro následnou péči, převezeni by tam tak měli být pacienti nakažení koronavirem na doléčení.


Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) by polní nemocnice měla být pouze rezervou v případě naplnění kapacit nemocnicí. "Nepočítáme, že bude hned zapojena do systému, ale bude rezervní, bude navázána na Nemocnici Na Bulovce, například doprovodným cateringem, praním prádla,“ řekl Prymula.

Související obsah


Ve čtvrtek ve Sněmovně pak uvedl, že bude zapotřebí zřejmě už kolem 10. listopadu, kdy odborníci očekávají v Česku největší nárůst případů pacientů s koronavirem.


Kvůli rekordním počtům nových případů v zemi se vláda snaží zvýšit kapacity lůžek v nemocnicích. Podle údajů ministerstva zdravotnictví je v České republice aktuálně hospitalizováno 5 314 infikovaných pacientů, z toho je 772 lidí ve vážném stavu.

Podívejte se, jak vznikala polní nemocnice:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz