Koronavirus

VIDEO: Polní nemocnice v Letňanech se plní lůžky. Chystá se na nápor

Na první pacienty už se připravuje nově vznikající polní nemocnice v pražských Letňanech. Vojáci do ní dnes přivezli stovky lůžek, které budou sloužit pacientům s koronavirem. Nakažených v nemocnicích přibývá každý den po stovkách a hrozí, že kapacita brzo nebude stačit.

Do areálu výstaviště v Praze v Letňanech ve středu dorazilo prvních 206 lůžek, které Správa státních hmotných rezerv (SSHR) nakoupila od české firmy Linet. Lůžka mají sloužit pacientům s koronavirem, pro které nebude stačit kapacita v nemocnicích.

"Do polní nemocnice v Letňanech dorazilo prvních 206 lůžek, která jsme v pondělí nakoupili. Do pátku jich tu bude 500. Přivezla je přímo z výroby firma Linet," uvedl šéf SSHR Pavel Švagr, který na Twitteru zveřejnil video ze stavby. Celkem je podle Švagra objednáno dva tisíce lůžek od firmy Linet a dalšího českého výrobce Proma Reha.

Po dobudování bude mít polní nemocnice na výstavišti v pražských Letňanech kapacitu 500 lůžek, z toho deset bude podle plánu fungovat jako jednotka intenzivní péče. Provizorní nemocnice vyroste ve dvou halách výstaviště v Letňanech, každá je velká zhruba jako fotbalové hřiště. Armáda prý stihne vše postavit do neděle.

Související obsah

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) se v předchozích dnech nechal slyšet, že polní nemocnice by měla být pouze rezervní. "Nepočítáme, že bude hned zapojena do systému, ale bude rezervní, bude navázána na Nemocnici Na Bulovce, například doprovodný catering, praní prádla," řekl Prymula.

V současnosti je v nemocnicích v Česku s Covid-19 hospitalizováno přes čtyři tisíce lidí z toho více než 600 je ve vážném stavu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz