Koronavirus

Trik nevyšel. Diskotéku jen pro platící členy policie zavřela

Trik nevyšel. Diskotéku jen pro platící členy policie zavřela
Zdroj: Profimedia

Navzdory vládnímu nařízení fungovala v obci Kokory na Přerovsku každý pátek diskotéka. Zábavu přerušil až příjezd policie, která zjistila, že klub funguje již od začátku října. Dovnitř ale provozovatel pouštěl jen registrované členy.

Na zakázanou diskotéku přišla policie díky telefonátu na tísňovou linku. Oznamovatel si stěžoval, že v místním klubu porušují vládní nařízení a z objektu je slyšet hlasitá hudba. Podle stěžovatele se tak děje každý pátek.


Hlídka na místě našla deset lidí. Mezi nimi byli dva mladiství i provozovatel objektu. "Přítomné hosty jsme zkontrolovali a vzápětí z prostoru vykázali, což všichni respektovali. Byli obeznámeni s tím, že se dopustili přestupku proti krizovému zákonu, ze kterého se budou zodpovídat před správním orgánem, který rozhodne o uložení sankcí. Přestupku proti stejnému zákonu se dopustil i provozovatel klubu," řekla mluvčí krajského ředitelství Olomouckého kraje Miluše Zajícová.

Související obsah


Policisté pak zjistili, že na internetových stránkách klubu se uvádí, že bar zahájil provoz 2. října. Provozní doba byla každý pátek od 18:00. Dovnitř mohli jen členové klubu, kteří zaplatili vratný poplatek 50 korun.

TN.cz

K tématu Koronavirus

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz