Online

Lidé pracují z domova. Ve velkém shání elektroniku a e-shopy nestíhají

Lidé pracují z domova. Ve velkém shání elektroniku a e-shopy nestíhají
Zdroj: Getty Images

Distanční výuka a doporučení vlády pracovat z domova. Současná situace opět mění zažité pracovní návyky mnoha lidí. Bez počítače se obejde jen málokdo. Kamenné obchody jsou zavřené, a tak prodeje stoupají hlavně internetovým prodejcům, kterým rychle mizí veškeré zásoby IT techniky. Na odbyt jdou především notebooky.

Notebooky, tablety, sluchátka a další zařízení jsou teď nejvyhledávanějším zbožím v českých e-shopem. Stejně jako během první vlny pandemie koronaviru je většina dětí opět odkázána na výuku na dálku. Mnoho rodičů navíc pracuje z domova. Jeden počítač tak rodině nestačí. Přechod na home office mnohé donutil k nákupu nového vybavení.

Ve virtuálních nákupních košících končí kromě počítačů také klávesnice, počítačové myši, sluchátka nebo kancelářské židle a nově také webkamery. „Za třetí čtvrtletí jsme prodali 6krát více webkamer než loni za stejné období. A pokračuje to dál, za poslední dva týdny jsme prodali více webkamer než za celý minulý rok.“, řekl místopředseda představenstva společnosti Alza Petr Bena. U prodejce Mall.cz dokonce aktuální zájem o webkamery překonal i prodeje z letošního jara.

Související obsah

Největší zájem je však stále o notebooky a to většinou v cenové hladině od 20 do 25 tisíc korun. Podle údajů největšího internetového prodejce elektroniky dosahuje říjnový prodej úrovně nejvyšší předvánoční sezóny. Dostupnost notebooků se však každým dnem zhoršuje. „Vzhledem k dopadům pandemie na asijskou produkci je jasné, že u některého sortimentu a modelů dojde k výpadkům.“, přiznala mluvčí Mall.cz Pavla Hobíková. Poptávka po noteboocích je teď obrovská, jejich prodeje vzrostly meziročně o více než 200 %, zákazníci totiž nyní objednávají tisíce kusů týdně.

Blížící se Vánoce navíc zájem o elektroniku pravděpodobně ještě zváýší. Situace na trhu s elektronikou se tak ustálí zřejmě až na začátku příštího roku.


 

nep, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz