Bydlení

Lidé zdobí své domy na Halloween, podívejte se na nejděsivější z nich

Lidé zdobí své domy na Halloween, podívejte se na nejděsivější z nich
Zdroj: Profimedia

Zdá se, že rok 2020 přinesl více než dost strachu. Ale pro lidi, kteří hledají další adrenalin, přichází ten správný čas. Halloween, který je spojován se svátkem Všech svatých, se slaví poslední říjnový den. Podívejte se, jak lidé v zahraničí vyzdobili své domy.

Halloween je věnovám oslavám zesnulých a jsou s ním spojené různé zvyky. Jedním z nich je třeba zdobení a návštěvy strašidelných domů, kdy může jít koledníkovi se slabším srdcem i o život, nebo tradiční dlabání dýní. Pandemie ale leccos změní. Koronavirus sice omezil cestování po světě, halloweenskou výzdobu domů ale neomezil.

Nejčastější otázky týkající se výzdoby pravidelně bývají: Jaké jsou ty nejlepší domy hrůzy, a jak moc jsou děsivé? Ale letos je slyšet v zahraničí spíš dotazy, jestli se halloweenské atrakce vůbec otevřou. A pokud ano, mají je lidé navštěvovat? Američaní slaví Halloween rádi, ale odborníci jim doporučují obezřetnost a opatrnost.

Související obsah

Halloween se začal slavit v Americe spolu s tradičním vyřezáváním dýní a koledováním. Přestože to není tradiční svátek pro naši kulturu, dýňové hody a dekorace zná téměř každá česká rodina. 

Podívejte se, jak lidé letos vyzdobili halloweenské domy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz