Zahraničí

Skandál v dánské zoo! Kvůli novému výběhu zabili tři vlky. Prý překáželi

Skandál v dánské zoo! Kvůli novému výběhu zabili tři vlky. Prý překáželi
Zdroj: Profimedia

Kvůli budování nových a modernějších prostor pro návštěvníky oblíbenější zvířata, utratila zoo v dánské Kodani trojici vlků. Podobný osud možná čeká i na tamní medvědy hnědé, kteří by měli uvolnit místo populárnějším ledním medvědům. Kvůli svému rozhodnutí zoo čelí obrovskému skandálu.

Vlci v kodaňské zoo žili už od 80. let. Tři vlčí samce zaměstnanci zoologické zahrady usmrtili údajně proto, že jejich 40 let starý výběh už nesplňoval aktuální požadavky kladené na chov zvířat v zoo. Informoval o tom slovenský portál tvnoviny.

Z bývalého vlčího výběhu má dočasně vzniknout hřiště pro děti. Později bude přestavěn a stane se součástí otevřeného výběhu pro antilopy a slony. Technický ředitel zoo v Kodani Mads Frost Bertelsen prohlásil, že vlky bylo třeba utratit proto, že je zahrada neměla kam dát.

"Ohrada už dávno nesplňovala požadavky, které se v současnosti kladou na dobré životní podmínky zvířat. Proto bylo potřeba zařízení uzavřít, abychom mohli vytvořit nový a modernější prostor. Jelikož jsme neměli vlky kam přemístit, museli jsme je utratit," řekl Bertelsen.

Vedení zahrady potvrdilo, že totéž čeká i medvědy hnědé. Uvolní se tak prý větší prostor pro lední medvědy, které mají návštěvníci raději. Nejde přitom o první podobný krok, ke kterému se zoo uchýlila v rámci úspor.

Loni veterináři v kodaňské zoologické zahradě usmrtili 23letého nosorožce Kurta. Začal prý rapidně hubnout kvůli závažnému kožnímu onemocnění a později i přestal jíst, což k jeho utracení stačilo.

Související obsah

Zoo v dánské metropoli je trnem v oku ochráncům zvířat už řadu let. Před šesti lety nechala uspat dva lvy a jejich dvě mláďata, aby tak uvolnila místo novému samci. "Nebyla dost stará, aby se o sebe postarala sama. A nový lev by je i tak zabil," argumentovalo tehdy vedení zoologické zahrady.

Předtím, než došlo na lvy, nechala zoo utratit také zcela zdravé žirafí mládě. Bylo prý přebytečné a do chovu se zahradě nehodilo. Život mu nezachránily ani nabídky zahraničních zoologických zahrad, které byly ochotné se 18měsíčního Maria ujmout.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz