Hymna

Českem zněla státní hymna. Výzvu zpěvačky Absolonové přijali známé osobnosti i její příznivci

Zpěvačka Monika Absolonová vyzvala své kolegy, přátele i fanoušky, aby na výročí vzniku samostatného československého státu zazpívali českou hymnu a vyjádřili tak sounáležitost v těžké době. Každý sám a přesto společně. V poledne tak z úst mnoha známých i neznámých osobností zazněla slova písně Kde domov můj.

„Vím, že není nikomu do zpěvu, ale jen připomínám, že si můžeme všichni společně ve středu 28. 10. ve 12.00 z oken či balkonů zazpívat společně naši hymnu... a proč? Politici nás často rozdělují, vir izoluje, ale hudba spojuje...“, zveřejnila slova výzvy na svém instagramovém profilu Monika Absolonová. Její slova vzbudila obrovský zájem nejen napříč českým showbyznysem, ale také u fanoušků.


Podporu našla u mnoha kolegů a kolegyň z hudební branže. Na výzvu reagovala Jitka Zelenková, Bára Basiková, zazpívali také Pavel Vítek s Janisem Sidovským, Illona Csáková nebo Marta Jandová. Připojily se také herečky Laďka Něrgešová a Kateřina Kaira Hrachovcová. Nechyběli bývalý český hokejista Patrik Eliáš nebo moderátor pořadu Tvoje tvář má známý hlas Aleš Háma, který svým příspěvkem vyjádřil podporu také zdravotnickému personálu, na který současná situace dopadá nejvíce.

Související obsah


Nadšení akce vyvolala také u zpěvaččiných příznivců, kteří se nebáli své výkony sdílet. K výzvě se jich přidaly desítky napříč celou republikou. Podobnou akci zažilo Česko už na jaře, kdy si lidé společně zazpívali písničku Není nutno od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.

nep, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Hymna

Důležité Události

Píše se na Deník.cz