Domácí

Strážníci vyhnali stánkaře, prodávat věnce na Dušičky nesmí. Lidé zuří

Opatření přijatá vládou v boji proti epidemii koronaviru se tak často mění, že mnoho lidí nemá přehled o tom, co se smí a co ne. Pardubičtí strážníci tak ve středu museli poslat domů tři prodejce, kteří u hřbitova nabízeli věnce - nově je tento typ prodeje totiž zakázán. Na sociálních sítích se lidé bouří a poukazují na to, že květinářství mohou být i nadále otevřená.

"Víme, že ta nařízení se střídají stejným tempem jako počasí. Proto chceme raději včas upozornit prodejce dušičkového zboží, že své stánky s věnci a chvojím dnes již z nařízení vlády provozovat nemohou. U Krematoria Pardubice jsme teď museli tři prodejce poslat domů," informovali o svátečním dni pardubičtí strážníci na facebooku.

Ať už o tom prodejci věděli, anebo ne, od středy začala platit nová opatření, která tento typ prodeje zakazují. Podle vládního usnesení je zakázán prodej na tržnicích a tržištích s výjimkou farmářských trhů, které nabízejí ovoce, zeleninu, mléko, maso, vejce a další potraviny. Věnce ani květiny výjimku nemají, a tak mají tito stánkaři smůlu.

Podívejte se, jaká nová opatření od středy platí:

Příspěvek městské policie rozzuřil mnoho lidí, kteří upozorňují na to, že květinářství otevřeno mít mohou a v prodeji věnců a dalšího dušičkového sortimentu jim nikdo nebrání. Své rozhorčení směřují nikoliv na strážníky, ale na samotnou vládu.

"Chápu, ze městská policie dělá, co je jí uloženo, ale jinak je to totální kravina. Žádné davy u věnců nevidím, rozestupy jdou bez problému dodržet. Tohle už je buzerace a lepší slovo fakt nenacházím... Hlavně, že květinářství jsou otevřená," vyjádřila se v komentářích Lucie.

Související obsah

"To už snad nemyslíte vážně? Ani lidem nedovolíte koupit svým bližním na hrob věnce," rozčílila se Šárka. "Prodávat věnečky na čerstvém vzduchu se nesmí, ale narvané obchody nikomu nevadí," posteskla si Ivana.

"Nechápu, květinářství nechali právě kvůli Dušičkám," poznamenala Daniela. "To je hnus. Ti lidi se s tím dělají jakou dobu a teď jim mají zůstat výrobky doma? No to nemyslíte vážně," napsala rozhořčeně Zuzana.

 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz