Krimi

Při lovu na Jihlavsku postřelili myslivce. Lékaři ho museli operovat

Při naháňce černé zvěře ve středu v podvečer u Brtnice na Jihlavsku jeden z myslivců postřelil druhého. Postřelený skončil s těžkým zraněním v nemocnici. Případ už prověřuje policie.

Výstřel, který ukončil naháňku divočáků, se rozlehl v kukuřičném poli ve středu před půl šestou večer. Incident se odehrál mezi Kněžicemi a Brtnicí na Jihlavsku. "Na místě jsme ošetřili jednu osobu, kterou jsme s těžkým zraněním dolní poloviny těla letecky transportovali do brněnského trauma centra," uvedl mluvčí záchranářů Petr Janáček.

Divočáky lovilo šest myslivců. Policisté u všech provedli dechové zkoušky a u zraněného nařídili odběr krve. "Dechové zkoušky u všech myslivců byly s negativním výsledkem," řekla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Související obsah

Podle informací TV Nova myslivec ještě ve středu podstoupil operaci prostřeleného stehna a nyní je podle lékařů ve stabilizovaném stavu. "Další okolnosti jsou předmětem prověřování," dodala Čírtková.

Policisté musejí zjistit, jestli myslivci dodrželi všechna mimořádná a karanténní opatření a také to, jestli se nepohybovali po více než dvoučlenných skupinkách. Střelci, jehož totožnost kriminalisté znají, teď hrozí obvinění z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti.
 

Myslivec chtěl střelit prase. Místo toho střelil kolegu. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz