Zahraničí

Nová žena po boku diktátora Kim Čong-una. Jeho sestra zase zmizela

Nová žena po boku diktátora Kim Čong-una. Jeho sestra zase zmizela
Zdroj: Profimedia

V bezprostředním okolí severokorejského diktátora proběhla nečekaná rošáda. Kim Čong-un podle zahraničních médií povolal do svých služeb bývalou milenku Hyon Song-wol. Popová zpěvačka měla nahradit jeho mladší sestru Kim Jo-čong, která už zase zmizela z veřejného života.

Novou pravou rukou Kim Čong-una se prý stala jeho bývalá milenka Hyon Song-wol. Ta se vedle kariéry popové zpěvačky věnuje politice už delší dobu. Z důležité pozice měla vystrnadit diktátorovu mladší sestru Kim Jo-čong.

Žena, o které se na jaře, kdy Kim údajně trpěl vážnými zdravotními problémy, mluvilo jako o jeho nástupyni, se už zase neobjevuje na veřejnosti. Zmizela už počátkem léta, v říjnu se měla vrátit kvůli oslavám výročí založení Korejské strany práce. Teď je její osud opět nejistý, píše portál TheSun.co.uk.

Spekulovalo se i o popravě, ale stejné zvěsti potkaly i Hyong Song-wol před sedmi lety. Krátce nato se ukázaly jako liché a zpěvačka začala působit v totalitních strukturách. 

Související obsah

Se současným vládcem Severní Koreje randila už před deseti lety po Kimově návratu ze studií ve Švýcarsku. Vztahu ale nefandil jeho otec Kim Čong-il a hvězda severokorejského popu se tak musela klidit.

Podle informací listu The Times diktátorově sestře o život nejde, Kim ji prý pouze nechal degradovat, aby neohrožovala jeho pozici.

Otazníky visí i nad vůdcovou manželkou Ri Sol-ju, kterou na veřejnosti nikdo neviděl už od ledna. Příčinou její nepřítomnosti před kamerami přísně cenzurovaných médií prý může být porod čtvrtého dítěte.

KLDR v říjnu slavila 75. výročí vzniku Korejské strany práce. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz