Domácí

Razie na Mostecku: V lahvích se skrývaly hodinky a cigarety bez kolku

Falešné hodinky a nekolkované cigarety ukryté v důmyslných skrýších odhalila kontrola celní správy ve stánku na jednom z mosteckých sídlišť. Žena tam cigarety ukrývala v upravených plynových lahvích. Škody jdou podle policie do statisíců korun.

Upravené plynové lahve jsou teď podle celníků trendem nepoctivých stánkařů. Pod vyřezaným dnem ukrývají nelegální zboží. Speciálně vycvičené psy tím ale stánkaři neoblafnou, v mosteckém stánku vyčenichali nekolkované cigarety za téměř 30 tisíc korun.

A to nebylo všechno. Pod pultem a v upravené lednici stánkařka schovávala repliky drahých hodinek v hodnotě sto tisíc korun. Spolu s cigaretami za dalších 30 tisíc je policie zabavila a 55letou ženu vyšetřovatelé obvinili. Hrozí jí tři roky vězení, stíhaná je na svobodě.

Související obsah

Na Mostecku nešlo o žádnou výjimku. Nedávno celníci objevili trafiku, ve které cvičený pes našel tolik skrýší, že pak celníci museli stánek obrátit vzhůru nohama, aby se ke všemu ukrytému nelegálnímu zboží dostali.

Nekolkované cigarety byly kromě upravených plynových lahví schované také v prodejním pultu, mezi instantními polévkami nebo v lednici. Celkově tam našli kontraband za desítky tisíc.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Lidi v karanténě odvolí ve středu 6. října

Prezident Miloš Zeman vyhlásil termíny hlasování pro lidi v karanténě. Volit do Poslanecké sněmovny budou 6. října. V pobytových zařízeních, mezi které se řadí například domovy důchodců, se bude volit ve čtvrtek 7. října. Rozhodnutí spolupodepsal předseda vlády Andrej Babiš.

Píše se na Deník.cz