Domácí

ČHMÚ vydal výstrahu! Na severu Česka platilo povodňové ohrožení

ČHMÚ vydal výstrahu! Na severu Česka platilo povodňové ohrožení
Zdroj: TV Nova

Český hydrometeorologický ústav vydal na sobotní dopoledne výstrahu před povodněmi. Hrozily na Frýdlantsku v severním cípu České republiky. Výstraha měla extrémní stupeň nebezpečí.

Ve Frýdlantském výběžku hrozily v sobotu odpoledne povodně - nebezpečí platí konkrétně pro obec Višňová, kde se rozvodnila říčka Smědá. "V nejbližší době očekáváme dosažení 3. stupně povodňové aktivity," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v sobotu ráno.

Před půl osmou se tak skutečně stalo. Kolem osmé už průtok na Smědé ve Višňové dosáhl 50 kubíků za sekundu. Ještě v pátek ráno to přitom za normálního stavu byly jen tři kubíky.

Výstražná mapa

Zdroj: ČHMÚ

Výstraha s extrémním stupněm nebezpečí platila do sobotních 15:00 hodin. "Voda může zaplavovat níže položené obydlené oblasti, komunikace, může omezit lidskou činnost a působit škody v krajině a na majetku. Snížení stability stromů v podmáčené půdě," varuje ČHMÚ.

Související obsah

 

"Doporučujeme parkovat vozidla na výše položených místech, vyvarovat se koupání, plavání, jízdy lodí apod. v korytě toku a bezprostředním okolí a jízdy autem přes povodňovou vodu. Omezit pohyb v podmáčených oblastech, kde hrozí pády stromů," radí meteorologové.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz