Počasí

Předpověď na listopad: Ochladí se, bude i sněžit. A nejen na horách!

Předpověď na listopad: Ochladí se, bude i sněžit. A nejen na horách!
Zdroj: Getty Images

Postupné ochlazování a sníh v nížinách nás čeká v listopadu podle měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu. Přestože ale teploty budou klesat, vzhledem k ročnímu období se bude jednat o lehký nadprůměr. Připravit bychom se ale měli na ranní mrazíky.

"Teplotní trend z posledních dvou říjnových týdnů, kdy se průměrné týdenní teploty pohybovaly na rozhraní normálních a nadnormálních hodnot, bude pokračovat i během listopadu," uvedl ve své měsíční předpovědi Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

S pokračujícím podzimem budou teploty pochopitelně i nadále klesat, vzhledem k ročnímu období ale budou lehce nadprůměrné. V porovnání s dlouhodobým průměrem bude nejtepleplejší první týden začínající pondělím 2. listopadu. Denní teploty se budou pohybovat okolo 11 stupňů, v noci okolo 4 stupňů.

V dalším týdnu se ochladí a denní teploty by už neměly překročit 9 stupňů, v noci bude průměrně okolo 2 stupňů. O stupeň chladněji bude během nocí v následujícím týdnu od 16. listopadu. Přes den budou průměrné teploty okolo 7 stupňů.

Související obsah

Poslední týden bude nejchladnější, a to i ve srovnání s dlouhodobým průměrem. Od 23. listopadu by se měly noční teploty většinou pohybovat už kolem nuly a klesat i pod bod mrazu. Připravte se tak na ranní škrábání auta a chladná rána. Ve dne se průměrné teploty vyšplhají na 5 stupňů.

"Během listopadových čtyř týdnů se už očekávají srážky odpovídající průměrným hodnotám pro tuto roční dobu bez výrazných kolísání mezi jednotlivými týdny. Vzhledem ke klesajícím teplotám je pravděpodobné, že se v závěru listopadu už vyskytnou sněhové srážky nejen na naších horách ale i níže," předpovídá ČHMÚ.

Celkově by měl být celý listopad srážkově průměrný až slabě podprůměrný.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz