Zahraničí

Velká ztráta pro herecký svět! Zemřel Sean Connery, bylo mu 90 let

Slavný britský herec sir Sean Connery, legendární představitel agenta 007, zemřel. Bylo mu 90 let. Dlouhodobě trpěl Alzheimerovou chorobou.

Držitel filmového Oscara se narodil ve skotském Edinburghu v roce 1930. Na kontě má desítky filmových i televizních rolí. Proslavila ho především role britského tajného agenta Jamese Bonda. Agenta 007 si zahrál celkem v sedmi filmech, naposledy v roce 1971.

Zdroj: Profimedia

Školu opustil v pouhých 14 letech, aby vystřídal několik dělnických profesí. Zlom přišel v roce 1950. Zúčastnil se kulturistické soutěžě Mr. Universe, kde obyl objeven pro svou první televizní roli. Následně podepsal kontrakt s americkým filmovým studiem Paramount.

V roce 1989, téměř ve svých 60 letech, byl časopisem People označen za nejpřitažlivějšího muže na světě. V červenci roku 2000 byl povýšen do šlechtického stavu.

Mezi jeho nejznámější filmová díla patří kromě bondovek také Jméno růže, Pevnost či Skála. Je držitelem několika zlatých glóbů a cen BAFTA. Za vedlejší roli ve filmu Neúplatní získal zlatou sošku Oscara.

 

Související obsah

Několikrát navštívil Českou republiku. Naposledy v roce 2003, kdy v Praze uvedl svůj poslední film Liga výjimečných. Ten se natáčel v letňanských filmových ateliérech v době, kdy českou metropoli postihly ničové záplavy. "Prahu jsem si zamiloval a její neštěstí nesu osobně.", řekl tehdy Connery.

Krátce po zveřejnění oznámení o Conneryho smrti se sociální sítě začaly plnit vzkazy a osobními vzpomínkami na hereckou legendu. Svůj zármutek vyjádřily také známé osobnosti, například herci Alec Baldwin, Hugh Jackman, Salma Hayek nebo zpěvák Elton John.

Nejen agent jejího veličenstva, Connery měl na kontě nespočet rolí:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz