Zahraničí

Zemětřesení v Řecku a Turecku si vyžádalo 81 obětí. Záchranné práce pokračují

Páteční silné zemětřesení v Turecku a Řecku si vyžádalo nejméně 81 obětí, z toho 79 pochází z tureckého Izmiru. I nadále pokračují záchranářské práce v přibližně osmi budovách západotureckého města, ve kterých se záchranáři snaží nalézt další lidi.

V Řecku zůstávají oběťmi zemětřesení dva studenti, jejichž mrtvá těla záchranáři našli pod zborcenou zdí na ostrově Samos. V Turecku je obětí podstatně více. "Celkem zahynulo 79 našich občanů. Z nemocnice lékaři propustili 743 lidí, dalších 219 i nadále zůstává hospitalizováno,“ citovala agentura TASS turecké krizové ředitelství.


Páteční zemětřesení o síle 6,9 stupně Richterovy škály mělo epicentrum v Egejském moři severovýchodně od řeckého ostrova Samos. Pohroma zanechala ohromnou spoušť v pobřežních oblastech. Jen ve městě Izmir v západním Turecku šlo kvůli zemětřesení k zemi více než 20 domů.

Související obsah


Turecký viceprezident Fuat Oktay řekl, že 26 poničených budov v Izmiru se bude muset strhnout. Zemi mimo jiné trápí také problémy s nelegálními stavbami. Ty nesplňují bezpečnostní standardy. "Nezabíjí zemětřesení, ale budovy,“ informoval Oktay.


Také v pondělí pokračují záchranné týmy v prohledávání přibližně osmi budov v západotureckém Izmiru. V neděli se záchranářům podařilo v troskách nalézt 70letého muže, který pod jednou ze zřícených budov zůstal uvězněný 34 hodin. Více se dozvíte v tomto článku na TN.cz.

Podívejte se na záběry z Turecka po zeměstřesení:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz