Ekonomika

O práci přijdou tisíce horníků, úřad práce se proto "stěhuje" za nimi!

V prostorách podniku OKD na Karvinsku vznikly mobilní pobočky úřadu práce. Počítá se totiž s ukončením těžby v dolech Darkov a ČSA a zdejší zaměstnanci si hledají novou práci.

Tisíce horníků hledají nové uplatnění. Černouhelné šachty těžební společnosti OKD už znají termín, kdy v nich havíři nejpozději ukončí těžbu. Zatímco v dole ČSM by se mělo fárat i po roce 2021, v dolech Darkov a ČSA se poslední uhlí vytěží buď na konci letošního roku, nebo v únoru 2021. Zaměstnancům, kteří přijdou o práci, pomůžou nové pobočky úřadu práce přímo v prostorách OKD.

"Mobilní střediska máme ve třech lokalitách - na Dole Darkov, ČSA a také Dole ČSM. Zaměstnanci úřadu práce a také naši personalisté budou plně k dispozici pro naše zaměstnance v jejich pracovním prostředí," popsala předsedkyně představenstva OKD Vanda Staňková.

Navíc podnik OKD už na začátku října spustil program Nová šichta. Firemní personalisté nejčastěji pomáhají horníkům zpracovávat životopisy nebo zprostředkovat kontakt s potenciálním novým zaměstnavatelem.

Související obsah

"Stále navazujeme kontakty s okolními firmami, které by naše lidi v budoucnu zaměstnaly. Pozitivní zpětné vazby máme už z několika společností, které naše lidi vzaly v roce 2017, kdy se uzavíral Důl Paskov," doplnil výkonný ředitel OKD Radim Tabášek.

Firmy, které mají nedostatek zaměstnanců a chtějí pomoci horníkům, se stále mohou přihlásit do programu Nová šichta.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz