Zahraničí

Whatsapp chystá několik novinek. První už za pár dní! PŘEHLED

Whatsapp chystá několik novinek. První už za pár dní! PŘEHLED
Aplikace WhatsApp | Zdroj: Profimedia

Populární chatovací aplikace Whatsapp, kterou využívá i řada Čechů, chystá pro uživatele v dohledné době hned několik novinek a změn. Jedna z nich má přitom začít fungovat ještě během tohoto týdne. A to pro lidi na celém světě.

Podle odhadů Whatsapp využívají dvě miliardy lidí a každý den prostřednictvím apilkace odešlou 100 miliard zpráv. Přesto společnost Facebook, která populární "kecací" program vlastní, neusíná na vavřínech. A chystá hned několik zásadních novinek, z nichž první by měla být k dispozici ještě během tohoto týdne.

1. Snazší uvolnění zabraného místa a lepší správa úložiště

Toto je novinka, která má uživatelům z celého světa začít šlapat ještě tento týden, píše portál The Verge. Díky změnám bude pro lidi používající Whatsapp mimo jiné snazší hromadně mazat soubory a uvolnit si tak místo v telefonu nebo tabletu.

Související obsah

Uživatelé si například nově budou moct vyhledat jen příspěvky zabírající víc než 5 megabajtů nebo zprávy, které mnohokrát přeposlali. A pokud se něco z toho rozhodnou vymazat, budou mít k dispozici i náhledy. Přímo v aplikaci tyto funkce najdou v menu Nastavení - Úložiště a data - Správa úložiště.

2. Automatické odstraňování zpráv

Ve Whatsappu se v dohledné době také objeví nová funkce automatického odstraňování zpráv. I když zatím k dispozici není, na oficiálních stránkách aplikace už je k dispozici popis novinky i v češtině, upozornil portál dotekomanie.cz.

Uživatelé si tak budou moct v konkrétním chatu zapnout, aby se zprávy po sedmi dnech automaticky odstranily. A to i v případě, že člověk v té době aplikaci ani neotevře.

Pokud jde o fotky a videa - ty bude program z chatu po zapnutí funkce také automaticky mazat. Ale protože Whatsapp ve výchozím nastavení všechny tyto soubory automaticky ukládá do paměti používaného zařízení, můžou automatický výmaz "přežít." Stejně tak si může kdokoli zprávy z chatu například ofotit ještě před tím, než je aplikace smaže.

3. Spárování zařízení

Novinkou, jejíž zavedení nejspíš potrvá delší dobu, je i možnost propojit víc zařízení, na nichž lidé Whatsapp využívají. To nyní jde pouze přes web, ale je to poměrně neohrabané, upozorňuje britský Express.

Související obsah

Pokud si třeba chcete Whatsapp zapnout zároveň na telefonu i v počítači, musíte ho k počítači nabitý smartphone přinést, otevřít konkrétní stránku a pak naskenovat speciální QR kód.

Nový update, který už je podle Expressu ve fázi testování, umožní současně  jednomu účtu ve Whatsappu připojení až čtyř zařízení naráz.

Whatsapp má i řadu skrytých funkcí. Pusťte si video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz