Zahraničí

Než šel vraždit, pomohl terorista z Vídně sousedce s nákupem!

Než šel vraždit, pomohl terorista z Vídně sousedce s nákupem!
Zdroj: Profimedia

Jedním z posledních lidí, kteří před pondělním útokem ve Vídni viděli mladého teroristu Kujtima Fejzulaie, byla jeho osmašedesátiletá sousedka. Ta nyní popsala, že jí mladík, který později zabil čtyři lidi a dvě desítky dalších zranil, pomohl s nákupem a měl navíc povídavou náladu.

Gordana Nikolicová potkala Fejzulaie přibližně šest hodin před tím, než se ozbrojený vydal do ulic rakouské metropole s úmyslem vraždit. Podle ní se mladý terorista s makedonskými kořeny usmíval a vypadal "naprosto v pohodě."

"Vystoupila jsem v domě z výtahu, když zrovna scházel ze schodů. Hned ke mně spěchal, aby mi pomohl s taškami. Řekla jsem mu, že jsem v pohodě, ale on trval na tom, že mi pomůže a odnesl nákup až před dveře mého bytu," cituje britský Mirror seniorku.

Související obsah

Fejzulai se prý celou dobu usmíval, vypadal šťastně a měl povídavou náladu. "Dělá se mi špatně z toho, že o chvíli později zabíjel lidi," svěřila se starší žena, která ho potkala v pondělí ve dvě hodiny odpoledne.

V tu dobu měl na sobě mladík sympatizující s islámskými radikály sportovní bundu a černé volné kalhoty. Do bytu na okraji Vídně se tak ještě později nejspíš vrátil, aby se převlékl. Při večerním masakru byl totiž celý v bílém.

V domě jsou stále cítit výbušniny, kterými policisté v úterý brzy ráno odpálili dveře do útočníkova bytu, na chodbě pořád leží jejich trosky. Vstup do bytu je zabedněný a zapečetěný.

Související obsah

Mladý islamista při svém řádění v ulicích Vídně v pondělí večer zabil čtyři lidi, dalších přibližně 20 utrpělo zranění. Policisté útočníka později zastřelili, provedli řadu domovních prohlídek a zadrželi více než deset podezřelých. Dva i v sousedním Švýcarsku. 


Připomeňte si útok ve Vídni v úterní reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Píše se na Deník.cz