Krimi

Adámkovi (6) ukradli speciální kočárek, nikam se teď nedostane

Speciální rehabilitační kočárek ukradl neznámý zloděj matce šestiletého Adama ze Cvikova na Českolipsku. Chlapec trpí vážným onemocněním a rodina si nový dovolit nemůže. Pomoc nabídlo město, které zřídí transparentní účet, kam lidé mohou přispět, aby chlapec mohl dostat nový.

"Syn je autista. Má těžkou retardaci a bere léky z psychiatrie, tak má nadváhu. Jeho nožičky nefungují tak, jak by měly. Ujde pár kroků a už prostě chce kočárek,“ smutní maminka Adama Sára Červeňáková.


Speciální kočárek se ztratil z uzamčené místnosti v suterénu panelového domu ve Cvikově. "Hledali jsme kočárek, nikde jsme ho nenašli. Tak jsem to nahlašovala na policii,“ dodala Červeňáková.

Související obsah


Možná tomu, kdo ho sebral, připadal kočárek výstřední a zajímavý. Byl ale zkonstruovaný přesně pro potřeby malého autisty. "Finančně se to v tuhle chvíli nedá. Jsem samoživitelka. Cena byla 29 tisíc a já jsem si dokupovala doplňky, což mě vyšlo asi na 2400. Teď jsme dodělávali byt, nemáme na nový kočár,“ postěžovala si Červeňáková.


Rodina teď s chlapcem na procházky nemůže. "Teď s ním nechodím. Jsme zavření doma,“ doplnila Červeňáková.


"Jsem zcela znechucený, že v dnešní době vůbec se takový případ naskytne. Město založí transparentní účet, kde bude možno prostředky nahromadit a předat rodině,“ uzavřel místostarosta Cvikova Petr Vrabec.


Po zloději kočárku pátrá policie. Za krádež v nouzovém stavu mu hrozí až osm let ve vězení.

ls, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz