Krimi

Na dálnici D2 policisté zadrželi kamion, v návěsu našli desítky lidí!

Celníci na dálnici D2 u Podivína na Břeclavsku zadrželi kamion s tureckou poznávací značkou, který vezl podezřelý náklad. Policie se domnívala, že by se mohlo jednat o nelegálně převážené imigranty, návěs proto otevřela. Uvnitř se nacházelo přibližně 40 lidí.

Dva řidiči kamionu, kteří měli údajně převážet dlaždice, byli zastaveni na běžnou prohlídku nákladu. Když ale projeli rentgenem, který kontroluje náklad, na skeneru se objevily obrysy lidí.

Z nákladního prostoru kamionu následně vystoupilo přibližně 40 uprchlíků. Policie prověřuje jejich totožnost, zároveň zadržela i oba šoféry.

Související obsah

Už ve středu bylo nahlášeno u hraničního přechodu Chotěbuz, že po zastavení kamionu poblíž státní hranice s Polskem z něj náhle vyskočilo několik lidí. Policisté na informaci okamžitě zareagovali a do několika desítek minut již registrovali pohyb čtyř mužů tmavší pleti v okrajové části Českého Těšína. Po identifikaci zjistili, že se jedná o muže ve věku 18 až 28 let ze středoasijské země.

Zdroj: Policie ČR

Pracovníci celní správy zadrželi nelegálně migrující i v minulých měsících, pokaždé se ale jednalo o maximálně několik lidí. Koncem října byli zadrženi na polní cestě nedaleko hranic se Slovenskem tři běženci, kteří neměli žádně doklady. Převzala si je proto policie.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz