Zaraničí

Dodávka převážela v Maďarsku migranty. V autě se tlačilo 26 Syřanů

Dodávka převážela v Maďarsku migranty. V autě se tlačilo 26 Syřanů
Zdroj: Profimedia

Ve čtvrtek zadržela maďarská policie na dálnici M1 poblíž města Komárom malé nákladní auto se slovenskou poznávací značkou, ve kterém řidič převážel 26 migrantů se Sýrie.

O události informovala maďarská policie na svých webových stránkách. Podle serveru tvnoviny.sk hlídka zadržela také jiné auto ze Slovenska, které jelo před dodávkou s uprchlíky a zabezpečovalo mu tak cestu.


Policie poté zahájila trestní stíhaní obou šoférů pro podezření z převaděčství. "V případě prokázání viny jim hrozí až pětileté vězení,“ uvedli vyšetřovatelé.

Související obsah


Ve skříňovém nákladním autě značky Renault bylo deset můžu, šest žen a deset dětí bez dokladů a jakéhokoliv povolení pro pobyt na maďarském území. Hlídky je proto spolu se řidiči obou aut předvedli na policejní stanici.


Zásah prováděli policisté v rámci čtyř žup (obdoba našich krajů) na základě informací Oddělení boje proti mezinárodnímu zločinu Národního úřadu vyšetřování pohotovostní policie.


Město Komárom se nachází v severozápadním Maďarsku u hranic se Slovenskem na pravém břehu Dunaje, který je odděluje od slovenského Komárna.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz