Domácí

Malá Kačenka zachránila mámě život. Ta zkolabovala na hřbitově

Malá Kačenka zachránila mámě život. Ta zkolabovala na hřbitově
Zdroj: ZZS Jihomoravského kraje

Statečně se zachovala osmiletá Kačenka z Brněnska, která o dušičkách zachránila život své mamince. Mladá žena při návštěvě hřbitova, kam vyrazila se svou dcerou, zkolabovala a upadla na zem. Dívka však neváhala a zavolala pomoc.

"Na místo jsme vyslali lékařskou posádku. Hovořila jsem i s tatínkem holčičky, který také vyrazil na místo. Kačenka byla neuvěřitelně statečná, hlídala a kontrolovala maminku, jestli dýchá a jestli se její stav nehorší,“ popsala událost operátorka jihomoravské záchranky Monika Klusáková.


Dívka byla s operátorkou ve spojení až do samotného příjezdu sanitky. Podle Klusákové byla holčička velice statečná a poslouchala všechny její pokyny. Poté, co záchranáři ženě poskytli první pomoc, se její stav výrazně zlepšil.

 

Související obsah


"Pacientku jsme ošetřili, došlo u ní k poklesu hladiny cukru v krvi, měla tzv. hypoglykémii, jednalo se totiž o diabetičku. Podali jsme jí glukózu a její stav se rychle zlepšil,“ doplnila lékařka Vladimíra Foralová, která o ženu pečovala.


Jihomoravští záchranáři ocenili statečnost osmileté Kačenky, která se podle nich zachovala "velmi pohotově a obdivuhodně na svůj věk.“ Dívence, se kterou se po několika dnech znovu setkali, předali účastníci akce plyšového pejska Defíka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz