Zahraničí

Hurikán pohřbil v troskách desítky lidí, teď se valí na Kubu a USA!

Střední Ameriku sužuje hurikán Eta, přívalové srážky způsobily rozsáhlé záplavy a sesuvy půdy. Živel si vyžádal nejméně 50 životů. Nejvíce v Guatemale. Na 5000 lidí se muselo evakuovat. Bouře teď opět nabírá sílu a míří ke Spojeným státům.

Strhané mosty, nánosy bláta a řeky místo silnic. Eta zasáhla Honduras jako hurikán čtvrté kategorie. Postupně sice zeslábl, jeho následky jsou ale ničivé.

"Jsme bez domova. Náš dům je úplně zatopený. Jsme osamoceni a naše budoucnost je nejistá," zoufá si Ricardo Tiel. "Jak vidíte, všechno je zničené. Podařilo se nám něco zachránit , ale ne všechno. Teď už čekáme, až se situace uklidní a ukážou se všechny škody. Doufám, že nám něco zbylo," přidává se Yolanis Forbes.

Úřady nejprve uváděly, že si živel vyžádal pět životů. Nově ale přišly s tím, že desítky lidí jsou pohřbeny pod troskami svých domů a pod bahnem po sesuvech půdy v centrální části Guatemaly.

Související obsah

"Musíme se dostat do jedné vesnice, kterou zasáhl sesuv půdy. Odhadujeme, že je tam 25 domů, z nichž polovina je zavalená bahnem a mělo by v nich být okolo 50 lidí. Zatím se tam nemůžeme dostat," popsal guatemalský prezident Alejandro Giammattei.

Hurikán Eta je jednou z nejsilnějších bouří ve Střední Americe za poslední roky. Nad Karibským mořem má opět zesílit, o víkendu zasáhnout Kubu a začátkem příštího týdne jih Spojených států.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz