Zahraničí

Hurikán Eta udeřil v Nikaragui a Hondurasu. Zemřeli nejméně tři lidé

Hurikán Eta, který v úterý udeřil na severovýchodním pobřeží Nikaraguy, v noci zpustošil vnitrozemí. Kromě hmotných škod si bouře vyžádala také nejméně tři mrtvé. Za poslední den se znásobila také síla hurikánu.

"Podle amerického Národního centra pro hurikány (NHC) dosahuje vítr rychlosti až 240 kilometrů za hodinu. Středisko vyhodnotilo bouři jako hurikán čtvrté kategorie na Saffirově-Simpsonově stupnici,“ píše AP News


NHC nyní varuje před silnými větry a povodněmi, které mohou hurikán doprovázet. Podle CNN strhla bouře elektrické vedení a způsobila záplavy ve městě Puerto Cabezas, které je jedním z nejchudším v Nikaragui. Zároveň bouře poškodila a strhla mnoho střech domů.

Související obsah


"Opravdu se bojíme. Jsou zde popadané stožáry, stržené střechy,“ citovala CNN jednu z obyvatelek města.


Při hurikánu zemřeli nejméně tři lidé. Jednou z obětí je také dvanáctiletá dívka z Hondurasu, která v San Pedro Sula zemřela při sesuvu půdy. Při něm zemřeli také dva horníci v Bonanze v Nikaragui. Několik desítek tisíc lidí skončilo v útulcích.


Podle Národního centra pro hurikány by hurikán měl zeslabit po nárazu na pohoří v Nikaragui a Hondurasu. Centrum zároveň informovalo, že bouře Eta je "extrémně nebezpečná."

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz