Naše Česko

TV Nova vyzývá diváky: Podpořme restaurace a své oblíbené podniky!

TV Nova záhájila kampaň "Rozbalte to" a vyzývá tím diváky, aby podpořili objednávkou svůj oblíbený podnik a rozbalili si doma jídlo z restaurace. Projekt iniciovala společnost Mattoni a záštitu poskytlo i Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru je aktuálně otevřená přibližně polovina z těch restaurací, které fungovaly v létě. Jídlo zákazníkům vydávají přes výdejní okénka a oproti letním měsícům jsou na zhruba čtvrtinových tržbách podle dat společnosti Storyous.

Kampaň startovala ve středu a jejími ústředními postavami jsou představitelé pěti konkrétních gastronomických podniků. Natáčelo se v Praze, Poděbradech, Kladně a Mladé Boleslavi, a to v provozech s tradiční i moderní českou gastronomií, ale také v pizzerii nebo italské restauraci.

Související obsah

"Výzva "Rozbalte to“ se obrací na nás všechny, abychom podpořili své oblíbené restaurace i teď, když se do nich nemůžeme posadit,“ vysvětlila Hana de Goeij, konzultantka pro korporátní záležitosti a inovace. „Výzva také zapadá do konceptu TV Nova Nastartujme Česko, jehož cílem je dávat prostor iniciativám, které chtějí pomoct udržet naši ekonomiku v chodu,“ dodala.

Projekt "Rozbalte to" iniciovala společnost Mattoni, která se v rámci něj vzdala svých reklam. „Místo televizní kampaně na minerální vody uvádíme kampaň podporující podniky v Česku. Na kampaň „Rozbalte to“ jsme věnovali veškerý rezervovaný mediální prostor. Připomeneme lidem, ať podpoří své oblíbené podniky objednávkou jídla domů.“ sdělil Alessandro Pasquale, generální ředitel Mattoni 1873.

Související obsah

„Každý máme sovu oblíbenou hospodu nebo restauraci, o které nechceme přijít. Rozhodl jsem se pomoci alespoň touto cestou všem kolegům, přátelům, známým, i neznámým, kteří mají se světem gastronomie něco společného,“ řekl Roman Vaněk, zakladatel Pražského kulinářského institutu.

Podívejte se na fotky z natáčení:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz