Krimi

Zloději porazili sloupy vysokého napětí, vesnice skončila bez proudu!

Jen těžko pochopitelnou krádež vyšetřují liberečtí kriminalisté v obci Habartice - Háj u česko-polských hranic. Neznámí zloději tam porazili sloupy vedení vysokého napětí jenom proto, aby mohli ukrást několik set metrů kovových vodičů. Obyvatelé celé vesnice tak skončili bez proudu.

"Večer jsem slyšel řezání. Říkám, do pr**le, kdo tam kácí? A ony to nebyly stromy, ony to byly sloupy! " popsal jeden z obyvatel vesnice.

"Zlodějům šlo vyloženě o ta lana, která vedou proud. Jestli tady ukradli 400 metrů kabelů? Každého to překvapí - jak je možné, že se pokácejí sloupy a ukradne se vedení. Kam jsme to dospěli?" nechápe starosta Habartic Stanislav Briestenský.

Sloupy zloději nejprve nařízli rozbrušovací pilou. Pak je omotali ukradeným telefonním kabelem, zapřáhli za auto a sloupy vylomili. Po zkratu, který vyřadil trafostanici, začali odřezávat vodiče.

Související obsah

"Došlo k odcizení vrchního vedení 22kV. Opravovat to budeme během soboty. Ten, kdo to udělal, riskoval svůj život, protože to vedení bylo pod napětím," říká mluvčí ČEZu Soňa Holingerová.

Případ si kvůli vysoké škodě převzali liberečtí kriminalisté. Energetici večer na místo přivezli generátory proudu, aby lidé v obci mohli svítit, vařit a hlavně topit. Škodu zatím energetici a telefonní společnost odhadli na půl milionu korun.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz