Domácí

Na Pardubicku se ztratila luxusní loď za stovky tisíc. Našli z ní jen trosky

Šok zažil majitel luxusní lodi v Kuněticích na Pardubicku. Když v pátek večer zašel ke kotvišti, jeho loď za zhruba 600 tisíc korun byla pryč. Trosky z ní našli hasiči v sobotu ráno v Pardubicích. Jestli plavidlo někdo ukradl, nebo šlo o nehodu, vyšetřují policisté.

Laminátová loď za více než půl milionu korun měla na délku šest metrů. Jen její motor vážil přes 200 kilo. Když majitel zjistil, že plavidlo zmizelo, okamžitě zalarmoval policii. Podle informací TV Nova byl přesvědčený, "že mu ho někdo ukradl". K záležitosti se ale osobně vyjádřit odmítl.

Že se luxusní loď někdo pokusil ukrást, je také jednou z vyšetřovacích verzí. Plavidlo bylo totiž ukotvené na třech různých místech a pravděpodobnost, že by se na všech najednou uvolnilo, je tak velmi malá.

Související obsah

Šance, že se loď v pořádku najde, v sobotu ráno vzala za své. Náhodný svědek totiž policisty upozornil na to, že v Labi v Pardubicích plave torzo lodi. Na místo vyrazili také hasiči s potápěči. Záhy se potvrdilo, že jde o kus ztraceného plavidla z Kunětic.

"Potápěči z HZS Pardubického kraje byli v sobotu ráno vyžádáni policisty k vylovení lodě z řeky Labe. Šest metrů dlouhá loď byla rozlomená, jednu část potápěči vylovili z Labe u Nábřeží Míru a druhá byla vytažena u Wonkova mostu. Případ vyšetřují policisté," popsali krajští hasiči na svém twitteru.

Související obsah

Začalo pátrání po březích řeky. Zanedlouho hasiči našli další dva kusy zničené lodi. Jeden z nich, zhruba třímetrový, objevili zaseknutý o pilíř Wonkova mostu. Nešťastný majitel si trosky lodi odvezl, podle informací TV Nova je však její oprava nemožná. Našly se totiž jen svrchní části lodi, 200kilový motor a spodní části plavidla stále chybí.

Z Kunětic k Wonkovu mostu je to několik kilometrů:

Zdroj: Google Maps

Podle předběžných zjištění loď zřejmě přejela přes zdymadlo a následně se rozbila v peřejích. Za běžné situace by přes něj plavidlo přejet nemohlo, ale vydatné deště za poslední dobu citelně zvedly hladinu řeky.

Policisté celou záležitost vyšetřují jako krádež. Ve hře je i možnost, že se s lodí někdo pokoušel odjet, ale na vodě mu došlo palivo, a tak loď opustil a nechal jejímu osudu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz