Krimi

V Kolíně vykolejila lokomotiva, škoda je téměř 30 milionů

V Kolíně vykolejila lokomotiva, škoda je téměř 30 milionů
Zdroj: Drážní inspekce

Drážní inspekce vyšetřuje železniční nehodu, která se stala v pátek v Kolíně. Poblíž seřaďovacího nádraží vykolejila lokomotiva Siemens Vectron. Nikomu se naštěstí nic nestalo, škody jsou ale vysoké.

Podle ředitele Drážní inspekce Jana Kučery je odhad škody zatím 27 milionů korun. A to jak na samotné lokomotivě, tak na infrastruktuře.

Poškození kolejí je takové, že provoz na nich musí být zastaven až do pondělí. Na osobní dopravu to ale žádný vliv nemá. Proč k nehodě došlo, není zatím jasné.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz