Domácí

Loupež za bílého dne, zuří Pavel kvůli balíku z Číny! Firma se brání

Loupež za bílého dne, zuří Pavel kvůli balíku z Číny! Firma se brání
Zdroj: Profimedia

Redakci TN.cz se ozval rozhořčený Pavel C. z Přelouče, který si nedávno z Číny objednal balíček v hodnotě 35 dolarů (necelých 800 korun). Nemile ho překvapilo, když zjistil, že jen poplatek za vyřízení cla ho má vyjít na více než 650 korun. Přepravní firma se ovšem brání.

"Objednal jsem si balík z Číny v hodnotě 35 amerických dolarů, čínský obchodník jej poslal přes DHL Express. Balík je nad 22 eur, takže půjde do celního řízení," zahájil své vyprávění Pavel, který si podle zaslaných dokumentů koupil brzdový kotouč.

Při komunikaci s přepravcem ovšem muž z Přelouče zažil hodně nepříjemné překvapení. "DHL si za přípravu tohoto (celního) řízení naúčtovalo částku 665,50 korun, což je téměř přesně 30 dolarů a tedy téměř hodnota balíku!" zuří nespokojený zákazník.

"Není proti tomu žádné obrany a ani jsem to nemohl jakkoli ovlivnit, prostě loupež za bílého dne. Chtěl bych touto cestou varovat a upozornit na tuto zlodějnu," uzavřel svoji stížnost Pavel C.

Související obsah

Redakce s žádostí o vyjádření oslovila přímo společnost DHL. "Bohužel v případě, že nemáme číslo zásilky, nemůžeme prověřit tuto konkrétní stížnost. Budeme rádi, když se zákazník obrátí přímo na naši společnost a prověříme, zda nedošlo k pochybení z naší strany v komunikaci nebo procesu," uklidňuje vedoucí celního oddělení DHL Expressu Tomáš Burian. Zároveň upozornil, že lidé najdou veškeré informace o přepravě a celních poplatcích na webových stránkách společnosti.

Zároveň ovšem Burian odmítá, že by zaplacení administrativního poplatku bylo jedinou možností. "V případě, že zákazníkovi přijde zboží z Číny do České republiky, tak před celním odbavením má dvě možnosti, jak komunikovat s celním úřadem. Buď se nechá zastupovat DHL Express a tato služba je zpoplatněna, nebo pokud zákazník nechce či nesouhlasí s celním odbavením přes naši společnost, má možnost si celní řízení řešit sám jako soukromá osoba a komunikuje přímo s celním úřadem. A v tomto případě žádný poplatek za celní odbavení vůči DHL Express neplatí," tvrdí Burian.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz