Počasí

Mlhy nepoleví, potrápí nás i tento týden. Přijede Martin na bílém koni?

Mlhavé počasí, které Česko sužuje v posledních dnech, bude pokračovat i v tomto týdnu. V příštích dnech se mírně oteplí - teploty se vyšplhají k 10 stupňům a ojediněle bude i pršet. Letos tak Martin na bílém koni nepřijede. V nedohlednu je zatím sníh i mráz.

"Počasí bude ovlivňovat rozsáhlá tlaková výše, kolem které k nám bude zejména ve vyšších vrstvách atmosféry proudit teplejší
vzduch od jihovýchodu až jihu," informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve své předpovědi.

V pondělí bude zataženo nízkou oblačností nebo mlhy. Na horách meteorologové předpovídají skoro jasno, v nížinách bude jen ojediněle. Teploty v maximech dosáhnou 2 až 6 stupňů, na horách a v místech s nízkou oblačností se vyšplhají až na 9 stupňů.

Úterý

I v úterý bude zataženo nízkou oblačností nebo mlhy. Na horách a na východě ojediněle i v nižších polohách nás čeká skoro jasno. V noci se teploty budou pohybovat od 5 do 1 stupně, přes den by neměly přesáhnout 3 až 7 stupňů.

Související obsah

Středa

Mlhy či zataženo nízkou oblačností nás čeká i ve středu, na horách bude místy polojasno. Nejnižší noční teploty klesnou na 5 až 1 stupeň, přes den bude v maximech od 3 do 7 stupňů.

Čtvrtek

Ve čtvrtek se mírně oteplí. Denní teploty se budou pohybovat od 4 do 8 stupňů, v noci bude od 6 do 2 stupňů. Většinou bude zataženo nízkou oblačností nebo se objeví mlhy. V Čechách se ojediněle vyskytne slabý déšť.

Související obsah

Pátek

V pátek bude zataženo až oblačno s občasným slabým deštěm nebo mrholením. Místy bude Česko opět zahaleno mlhami. V noci se teploty budou pohybovat od 6 do 2 stupňů, přes den stoupnou na 6 až 10 stupňů.

Víkend

O víkendu bude trend pokračovat - většinou nás čeká zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, ojediněle mrholení. Na horách a místy i v nížinách bude polojasno.

Denní teploty se v maximech vyšplhají na 3 až 8 stupňů, při malé oblačnosti dosáhnou až 11 stupňů. V noci bude od 6 do 1 stupně, při vyjasnění teploty klesnou až na -2 stupně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz