Počasí

Měsíční výhled: Zima se blíží! Přijdou mrazy, prozradili meteorologové

Měsíční výhled: Zima se blíží! Přijdou mrazy, prozradili meteorologové
Ilustrační snímek Zdroj: Thinkstockphotos

Listopad bude podle meteorologů ještě poměrně teplý, na přelomu měsíce však citelně přituhne. S blížícími se Vánocemi budou teploty zejména v noci stále častěji padat hluboko pod nulu. Pozor bude třeba dát také na mrznoucí mlhy.

Husté mlhy budou provázet zejména příští týden. Meteorologové varují, že ráno mohou i namrzat a pozor by si tak měli dát zejména řidiči. Během dne je také třeba počítat s občasným mrholením. Denní teploty se budou pohybovat mezi 8 a 2 °C, o víkendu mohou stoupnout až na 10 °C. Noční teploty se budou držet kolem nuly, případně mohou klesnout až na -2 °C.

"Období příštích čtyř týdnů jako celek očekáváme teplotně průměrné až mírně nadprůměrné, srážkově podprůměrné až průměrné. S pokračujícím podzimem budou průměrné teploty i nadále zvolna klesat," informují odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

V týdnu od 16. listopadu můžeme nejvyšší denní teploty očekávat v rozmezí 3 až 11 °C. V noci bude z následujících čtyř týdnů podle meteorologů nejtepleji. Teploty budou kolísat mezi 6 a -3 °C. Ráno i nadále mohou potrápit husté mlhy a mrholení.

Související obsah

Mezi 23. a 29. listopadem denní teploty spadnou na maximálně 9 °C. V noci přituhne, mohou být až čtyři stupně pod nulou. Mlhy či drobný déšť mohou místy namrzat, na opatrnost je tak třeba dbát hlavně za volantem.

Blížící se zima o sobě dá vědět zejména na přelomu listopadu a prosince. Denní teploty se budou pohybovat mezi nulou a 11 °C, mrznout bude zejména v noci. Noční teploty totiž mohou spadnout až na -6 °C.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz