Zahraničí

Obří razie v Rakousku! Policie zatkla 30 lidí podezřelých z terorismu

Obří razie v Rakousku! Policie zatkla 30 lidí podezřelých z terorismu
Zdroj: Profimedia

V pondělí ráno rakouští policisté provedli razii proti lidem, kteří mají podporovat radikální islamistické organizace. Prohledali 60 bytů a dalších prostorů a zatkli 30 lidí, kteří jsou podezřelí z terorismu.

Obří razie proběhla podle zpravodajského webu oe24.at ve čtyřech spolkových zemích ve východním a jižním Rakousku - Vídni, Štýrsku, Korutanech a Dolním Rakousku. Vyšetřovatelé mají 70 podezřelých, z nichž 30 bylo zatčeno a předáno úřadům k okamžitému výslechu.

Policisté v rámci akce prohledali 60 bytů, klubů a dalších prostorů, kde se měli zdržovat lidé a sdružení podporující islamistické organizace Muslimské bratrstvo a Hamás. Podezřelí jsou mimo jiné z podpory radikálních ideologií, financování terorismu a praní špinavých peněz.

Státní zastupitelství ve Štýrském Hradci zdůraznilo, že razie neměla "žádnou souvislost s teroristickým útokem ve Vídni 2. listopadu. Akci předcházelo rozsáhlé a intenzivní vyšetřování trvající déle než rok." 

Související obsah

Mnistryně pro integraci Susanne Raabová uvedla, že Rakousko touto akcí zasadilo radikálním ideologiím tvrdý úder. "Nedovolíme, aby se v Rakousku šířily extremistické myšlenky a budeme v boji proti nim pokračovat," prohlásila.

Rakousko rovněž zdůraznilo, že opatření nejsou namířená proti muslimům a islámu obecně. Jedná se pouze o boj proti radikálním organizacím. Do akce se zapojily stovky úředníků z celé země. Začala v pět hodin ráno a podíleli se na ní i psovodi, kriminalisté a členové Spolkového úřadu pro ochranu ústavy.

Razie přišla týden po teroristickém útoku v centru Vídně, kde mladý útočník zabil čtyři lidi a mnoho dalších jich zranil. Jednalo se zřejmě o stoupence Islámského státu.

Více informací o atentátu se dozvíte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman podepsal vyloučení Ruska a Číny z dostavby Dukovan

Prezident Miloš Zeman v pondělí podepsal zákon o nízkouhlíkové dohodě, který z dostavby jaderné elektrárny Dukovany vyřazuje firmy z Ruska a Číny. Zákon umožňuje využití technologií pouze od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách z roku 1996.

Píše se na Deník.cz