Domácí

Policie hledá podvodníka. Okradený se s ním stihl vyfotit

Desítky lidí doplatily na setkání s Davidem Janečkem, který měl být už přes rok ve vězení. Tam ale nenastoupil, místo toho podle policie okrádá obyvatele z Liberce a okolí.

Devětačtyřicetiletý David Janeček ze Strakonic se nedávno pohyboval v Harrachově a v Peci pod Sněžkou, kde se nechal ubytovat. Po 21 dnech, které v penzionu strávil a čerpal tam veškeré služby, utekl podle policie bez placení. Navíc měl majiteli prodat za několik tisíc korun poukazy na značkové sportovní oblečení. Dárkové karty ale byly bezcenné.

Než hledaný stihl z penzionu utéct, majitel s rodinou si s ním pořídil fotku. Janeček na ní oproti fotografii od policie vypadá trochu jinak. Velmi často mění i jméno, pod kterým vystupuje. Někdy se dokonce vydává za svého bratra.

Související obsah


Už v minulosti vylákal od lidí po celé republice desetitisíce, možná statisíce korun. Svojí kriminální činnost rozjel nejdřív v jižních Čechách, pak se ale postupně přesouval po celé republice. Používal třeba historku, že obstará vstupenky na fotbalové zápasy. Ty ale nedodal. Navíc prodává dárkové karty na sportovní značkové zboží, za které v obchodě lidé nikdy nic nedostali.


David Janeček měl do vězení nastoupit v květnu minulého roku, určil soud. Dozorci na něj ale čekali marně. Za podvodná jednání měl strávit ve vězení 20 měsíců.

mb
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz