Domácí

Útlum těžby v lomu ČSA pokračuje. Zaniknou stovky pracovních míst

V lomu ČSA na Mostecku pokračuje útlum těžby. Těžba už se pomalu přiblížila k hranici stanovených limitů. Společnost kvůli tomu zruší přes 250 pracovních míst.

Těžba v lomu ČSA na Mostecku se výrazně přiblížila k hranici stanovených limitů. Do vytěžení zpřístupněných zásob zbývá už jen 12 milionů tun hnědého uhlí. Na rychlost a postup má zásadní vliv to, že se uhlí poslední roky nevnímá jako tradiční surovina pro výrobu energie.

V posledních letech jsou zvýhodňovány jiné zdroje, a to se podle vedení těžební společnosti také výrazně promítá do cen za výrobu elektrické energie. To pak prý vede k omezování výroby v tradičních hnědouhelných revírech. Provozovatel lomu ČSA kvůli tomu zruší více než 250 pracovních míst.

Související obsah

Propuštění zaměstnanci dostanou odstupné. Odcházející horníci navíc mohou využít nabídky státu a požádat o restrukturalizační příspěvek, který odbory vyjednaly v roce 2016 v souvislosti s rozhodnutím o útlumu těžby. Společnost utlumuje těžbu v lomu už od roku 2015, kdy vláda rozhodla o zachování těžebních limitů v této lokalitě.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Píše se na Deník.cz