Domácí

Dočkají se senioři? Senát bude jednat o rouškovném ještě tento týden

Dočkají se senioři? Senát bude jednat o rouškovném ještě tento týden
Zdroj: Profimedia

O pětitisícovém příspěvku, který chce vláda vyplatit všem důchodcům, by ještě tento týden měl rozhodnout Senát. Návrhem se už zabýval jako první sociální výbor horní komory Parlamentu, ten ho ale neschválil.

Důchodci stále čekají na verdikt Senátu, jestli dostanou tzv. rouškovné. Senát, který se ve středu sešel poprvé v povolebním složení, bude o tom jednat tento týden. Jednotlivé kluby přitom stále nejsou jednotné v tom, zda pro vyplacení příspěvku zvednou ruku. 

"Předpokládám, že já i většina členů našeho klubu návrh podpoříme, byť s velkými výhradami vůči způsobu jednorázové podpory. Mnozí z nás by uvítali raději systematické navyšování důchodů," řekl senátor Mikuláš Bek (STAN). "Reálné možnosti Senátu zásadně změnit návrh jsou ovšem očividně malé, protože vládní koalice ve Sněmovně by patrně zásadně proměněný zákon přehlasovala," dodal Bek.

Jaroslav Doubrava (nezařazený) návrh podle svých slov nepodpoří. "Není důvod k tomu, aby byl příspěvek vyplácen," domnívál se Doubrava.

Předseda klubu SEN21 a Piráti Václav Láska potvrdil, že v klubu, kterému předsedá, padlo rozhodnutí volit každý podle svého. On osobně stále váhá a čeká na projednání návrhu ve výborech.

Podívejte se na video z polední reportáže TV Nova o volbě předsedy senátu: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz