Domácí

Pomozte! Po střelbě v obci Líský zbyly desítky opuštěných zvířat

Tragickou střelbu v obci Líský na Kladensku přežily kromě novorozeného chlapce také desítky zvířat. Opuštěných zvířat se ujalo několik útulků. Jednoho psa si nechala také dvanáctiletá dcera, která byla v době masakru u svého otce.

V obci Líský u Slaného minulý týden po střelbě zemřela žena, její matka a muž. Tragédii přežil malý chlapeček. Po dvoře u domu se pohybolala i spousta zvířat.

Starosta obce Štěpán Hon řekl, že zvířata byla umístěna do několika útulků. "Zůstalo tam větší množství koček a menší množství psů, což jsme vyřešili ve spolupráci s útulky. Další osud zvířat řešíme," uvedl starosta.

Čtyři psi byli umístěni do útulku Bouchalka v obci Buštěhrad. Jednoho z nich si vzala dcera zemřelé a o osudu tří zbylých rozhodne policie. Podle útulku byli psi v dobrém stavu.

Související obsah

Horší byl stav koček a koťat, kterých u opuštěného domu zůstalo více než 20. Blechy, svrab, podvýživa, výtok z očí a nosu, průjem. Tak například dopadla dvě koťátka, Garfield a Goody.

Kočky, které byly zvyklé být v domě, musely po střelbě zůstat venku. Dům totiž policie zapečetila a podle starosty bude předmětem dědického řízení.

Sedm koček a koťat si vzal útulek Zachraň zvíře, který nyní žádá o pomoc veřejnost. Péče o nemocné kočky je totiž finančně náročná. "Pro příklad, návštěva veteriny se dvěma koťaty stála něco málo přes dva tisíce, a to byla jenom vstupní prohlídka. Dostali antibiotika, léky na průjem a antiparazitika. Dospělá kočička bude vykastrovaná. Všichni musí být otestováni na FIV a FeLV, očkováni a pak teprve budou hledat domov," uvedla Martina Burešová z útulku.

Kočky jsou nyní ubytovány v dočasných péčích a dávají se zdravotně dohromady. Podle pečovatelky se mají dobře a jsou to mazlivá a vděčná zvířata. Přispět na péči o kočky v útulku můžete na transparentním účtu 2101838258/2010.

Další kočky z obce Líský jsou také v útulku Devět životů. Ten se nyní stará o čtyři dospělé kočky. Dvě z nich byly v dobrém stavu, jedna má narušenou motoriku a jedna musela být operována.


Podle útulku je nyní nutné kočky hlavně vykrmit. Následně je čeká karanténa, očkování a kastrace. Přispět na péči o kočky v tomto útulku můžete na transparentním účtu 2800060940/2010.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz